800

Bu Eğitimin İçeriği

  • 13 Adet Video
  • 0 Adet Sunum
  • 0 Adet Doküman
  • Mobil ve TV'den erişim
Sepete Ekle

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ

Genel Bilgi

Bu eğitimde katılımcılar akıl yürütme,  görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, strateji geliştirme, planlama, problem çözme, dikkati yoğunlaştırma ve kısa sürekli hafızayı etkin kullanma becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan akıl ve zekâ oyunları alanında teorik ve uygulamalı eğitim alacak olup bu oyunlarla ilgili birçok alıştırma yapacaklardır.

 

Eğitim sonunda zekâ ve akıl oyunları alanında özel bilgi ve beceri, bu oyunların farklı gelişim alanlarına yönelik kullanımı konusunda farkındalık ve eğitimde zekâ oyunlarının kullanımı konusunda bilgi sahibi olacak olan katılımcılar, oyunları iyi düzeyde oynayabilecek seviyeye gelebilecek ve bu oyunların eğitimini verebileceklerdir.

 

Her branştan ilkokul, ortaokul, lise öğretmenleri, öğretmen adayları, her bölümden üniversite öğrencileri, anne-babalar ve zeka oyunlarına ilgi duyan herkes katılabilir. Katılım için herhangi bir önkoşul yoktur.

 

Başarılı olan kursiyerlere "AKIL ve ZEKA OYUNLARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ" sertifikası verilecektir. Bu sertifikayla kreşlerde, kolejlerde zekâ ve akıl oyunları dersleri verilebilir, özel dersler verilebilir.

 

Eğitim faaliyetleri örgün ve uzaktan öğretim yöntem ve teknikleri kullanılarak, Öğrenme Yönetim Sistemi alt yapısı içerisinde internet tabanlı olarak gerçekleştirilecektir.

 

Eğitim dökümanları; video ve ders notlarından (pdf, ppt, uygulama verileri) oluşmaktadır.

Bu programı tamamlayan katılımcılar aşağıdaki yetenekleri kazanacaklardır:
 

Zeka ve Akıl Oyunlarının doğasıyla akademik bilgiye sahip olur.

Düşünme becerilerini ve bunlara zeka ve akıl oyunlarının etkisini bilir.

Bireysel, rakip ve grup zeka ve akıl oyunlarını oynayabilir ve öğretebilir.

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği yapabilir.

 


Kazanımlar

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTİCİ EĞİTİMİ